ثبت مکان کسب و کار در نقشه گوگل مپ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
ثبت مکان کسب و کار در نقشه گوگل مپ

ثبت مکان کسب و کار در نقشه گوگل مپ ؛ امروزه از ملزوماتی می باشد که برای انواع کسب و کارها ضروری شده است . گوگل مپ به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزارهای گوگل که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است ، این شرایط را محیا کرده است که صاحبان کسب وکار بتوانند به سادگی آدرس و لوکیشن دقیق خود را از طریق این ابزار در گوگل قرار داده و به این صورت بتوانند در رشد تجارت خود تاثیر مستقیما داشته باشند . گوگل مپ را نمی توان تنها ابزاری مفید در راستای مسیریابی دانست ، بلکه امکان قرار دادن مکان کسب و کارتان در گوگل از طریق این ابزار ، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که گوگل فراهم کرده است . برای ثبت این اطلاعات لزوم یک سایت ضروری نمی باشد ولیل لازم به ذکر است که امروزه وجود یک متخصص سئو برای طراحی هر نوع سایتی ، از جمله طراحی سایت صنعتی بسیار با اهمیت می باشد . برای آموزش کامل و جامع نحوه قرار دادن مکان کسب و کار خود در نقشه گوگل مپ ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید . امروزه وجود سایتی بروز و کاربرپسند برای هر کسب و کاری از ملزومات می باشد زیرا می تواند به دیجیتال مارکتینگ صنعتی هر کسب و کاری کمک بسیاری بکند . سئو کار حرفه ای در تهران دارای درآمد بسیار مناسبی می باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر وبینو را دنبال کنید .

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت مکان در گوگل مپ

برای ثبت هر مکانی در گوگل مپ و با استفاده از هر ابزاری ، وارد کردن اطلاعات دقیق مربوط به آن کسب و کار و حوزه بسیار ضروری می باشد ، زیرا تنها با وارد کردن اطلاعات دقیق است که گوگل می تواند پس از ثبت مکان ، آن را تایید کرده و در اختیار کاربران دیگر قرار دهد . این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد :

 • آدرس وب سایت ( در صورت وجود )
 • آدرس اینستاگرام
 • محل دقیق
 • دسته شغلی
 • روز و زمان کاری
 • نام مکان به فارسی و انگلیسی
 • عکس از محل کسب و کار
 • شماره تماس ثابت و یا همراه

چگونگی ثبت مکان در نقشه گوگل مپ

شرکت گوگل برای رونق کسب و کارها و همچنین تحلیل آنان ، ابزارها و نرم افزارهای گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با بررسی آنان بتوانند به تحلیل فعالیت های انجام شده توسط تجارت خود پرداخته و در صورت اشکال ، موجب پیشرفت آن بشوند . ابزارهای گوناگونی چون ، موتور جستجو ، گوگل مپ ، تحلیل و آنالیز کننده بازدیدکنندگان سایت ( google analytics ) و کسب و کار من ( google my business ) از جمله ابزارهای بسیار پرکاربرد در این حوزه می باشند که کاربران بسیاری در راستای بهبود فعالیت و کسب و کار خود ، با آنان سر و کار دارند . در گذشته با استفاده از ابزار کسب و کار من ، امکان ثبت مکان در نقشه گوگل مپ امکان پذیر بود ، اما در حال حاضر به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد ، امکان ثبت مکان با استفاده از این ابزار وجود ندارد . عدم وجود کشور ایران در لیست کشورهای موجود در این نرم افزار موجب شده است که حتی با تغییر آی پی نیز امکان ثبت مکان وجود نداشته باشد .

با توجه به تمام مطالب گفته شده ، می توان بیان کرد ، راه حلی بسیار ساده و همچنین رایگان برای ثبت مکان در گوگل مپ موجود می باشد که با استفاده از آن ، شما می توانید به سادگی محل کس و کار خود را در گوگل ثبت کرده و از مزایای بسیار زیادی که می تواند برای تجارت شما فرام کند ، استفاده کنید . برای قرار دادن مکان کسب و کار خود در گوگل مپ در ابتدا وجود یک حساب کاربری و جیمیل در گوگل برای شما ضروری می باشد . در ابتدا با ساخت یک حساب کاربری در گوگل و ورود به آن ، یک جیمیل برای خود ساخته و به آن وارد شوید .

گام اول : ساخت حساب کاربری

ساخت حساب کاربری
ساخت حساب کاربری

 

گام دوم : ورود به حساب کاربری

ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری

 

گام سوم : ساخت جیمیل

ساخت جیمیل
ساخت جیمیل

بعد از ورود به قسمت جیمیل خود ، در بخش google app  ، با انتخاب نقشه گوگل ( google map ) ، ثبت مکان را آغاز می کنیم . بعد از باز شدن گوگل مپ ، نام و محل دقیق کسب و کار خود را وارد کرده تا امکان نمایش محدوده کاری شما از طریق گوگل فراهم شود . برای مثال در نقشه روبرو ، خیابان ولیعصر جستجو شده است و گوگل آن را به نمایش گذاشته است .

گوگل مپ
گوگل مپ

مشابه آنچه در تصویر بالا نمایش داده شده است ، بر روی قسمت منو کلیک کرده تا گزینه های بیشتری برای شما به نمایش گذاشته بشود . بعد از باز شدن گزینه های بیشتر ، در میان آنان ، افزودن یک مکان جا افتاده ( add a missing place  ) را انتخاب کرده تا امکان ثبت دقیق مکان کسب و کار شما محیا بشود .

گوگل مپ
گوگل مپ

بعد از باز شدن پنجره جدید و به صورت تصویر مقابل ، باید اطلاعات دقیق کسب و کار شما در کادرهای مربوط وارد شود . مکان نمای قرمز را در نزدیک ترین بخش به محل کار خود قرار داده تا گوگل بتواند به صورت خودکار آن را تعیین کند . در انتخاب محل کار خود بسیار دقت کنید و به هیچ عنوان آدرس ثبت شده توسط گوگل را تغییر ندهید . تنها با جابجایی مکان نمای قرمز ، سعی در تغییر آدرس داشته باشید ، زیرا در غیر این صورت ممکن است خطایی در ثبت مکان ایجاد شده و گوگل امکان ثبت و تایید آن را برای شما فراهم نکند . در شکل روبرو به وضوح اطلاعات کافی در راستای آنچه بیان شده است ، به تصویر کشیده شده است .

گوگل مپ
گوگل مپ

بعد از وارد کردن اطلاعات دقیق ، بر روی دکمه ارسال ( send ) کبیک کرده تا اطلاعات شما توسط گوگل به ثبت و تایید برسد . تا به این مرحله شما توانسته اید اطلاعات مربوط به مکان کسب وکار خود را به درستی برای گوگل ارسال کنید . حال برای پیگیری وضعیت ثبت مکان و بررسی آن ، باید مشابه تصویر روبرو در منو سمت چپ گزینه مشارکت های شما ( your contributions  ) را انتخاب کنید .

گوگل مپ
گوگل مپ

با کلیک بر روی این بخش ، بخش های مجزای دیگری نیز باز می شوند که همانند لیست قابل مشاهده می باشند . با انتخاب گزینه ویرایش ( edites )  می توانید تمام تغییراتی که تا بحال در گوگل مپ ایجاد کرده اید ، مشاهده کنید . حتی با استفاده از این بخش می توانید به ویرایش و یا اصلاح مکان های وارد شده بپردازید و امکان تغییر مکان در گوگل مپ فارسی در این بخش میسر می باشد . برای حذف مکان از گوگل مپ نیز در این بخش با استفاده از گزینه ( remove ) می توانید لوکیشن مورد نظر خودتان را به طور کامل پاک کنید . برای بررسی حالت مکان ثبت شده در گوگل مپ به طور کلی سه حالت موجود می باشد :

 • Pending : در حال انتظار
 • Approved : تایید شده
 • Not applied : اعمال نشده

ثبت مکان در نقشه گوگل معمولا بعد از 24 ساعت مورد تایید قرار می گیرد ، اما به طور کلی می توان گفت برای ثبت مکان در نقشه گوگل و بررسی آن ، دو حالت موجود می باشد .

 • In review

در این مرحله اطلاعات شما و همچنین مکان کسب و کار شما برای گوگل ارسال شده و گوگل در حال بررسی و تایید آن می باشد و عموما از طریق ایمیل اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد .

 • Published

در این مرحله ، اطلاعات شما توسط گوگل مورد بررسی و تایید قرار گرفته و به عبارتی اطلاعات کسب و کار شما در نقشه گوگل مپ به درستی ثبت شده است و امکان نمایش آن برای مخاطبان فراهم شده است .

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی

تمام موارد بیان شده در سمت بالا برای تمام سیستم ها ثابت می باشد و تنها با کمی تغییر در ورود به بخش های گوناگون ، همچنان به  سادگی امکان ثبت مکان کسب و کار شما برای گوگل مپ وجود دارد . در ادامه و به صورت واضح و تصویری مراحل ورود به گوگل مپ و ثبت مکان به نمایش گذاشته شده است .

در ابتدا با استفاه از تلفن همراه خود به گوگل وارد شده و حساب کاربری خود را باز کنید .

گوگل مپ
گوگل مپ

در مرحله بعد با وارد شدن به گوگل ، از میان برنامه ها و اپلیکشین های گوگل ، گوگل مپ را انتخاب کرده و مراحل ثبت مکان را آغاز می کنیم .

گوگل مپ
گوگل مپ

بر روی سه خط بالای نقشه کلیک کنید تا گزینه های بیشتری برای شما به نمایش گذاشته بشود .

گوگل مپ
گوگل مپ

از میان گزینه های نمایش داده شده ، گزینه افزودن یک مکان جدید را انتخاب کرده و دقیقا مطابق توضیحات بیان شده در قسمت قبل ، به وارد کردن دقیق و بی نقص اطلاعات پردازید .

گوگل مپ
گوگل مپ

 

گوگل مپ
گوگل مپ

در انتها دکمه سفید رنگ بالا سمت راست و یا ارسال را بزنید ، تا اطلاعات شما برای گوگل ارسال شود .

گوگل مپ
گوگل مپ

همان طور که در قسمت قبل به طور کامل بیان شد ، در ابتدا اطلاعات ارسال شده توسط گوگل مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از بررسی کامل تا حدود 24 ساعت مورد تایید قرار گرفته و ثبت می شود . در طول این بازه زمانی اطلاعات مربوط در زمینه ثبت مکان کسب و کار شما ، از طریق جیمیل برای شما ارسال می شود . به دلیل تحریم هایی که برای ایران و کاربران ایرانی وجود دارد ، ثبت مکان در مدت زمان کوتاهی صورت گرفته و در گوگل قابل نمایش می باشد ولی بسیاری از کاربران ایرانی با توجه به  شرایط موجود ، قادر به دیدن آن نمی باشند و بعد از حدود 15 روز ، این امکان برای آنان میسر خواهد شد . با استفاده از روش بیان شده امکان ثبت شماره تماس در گوگل مپ و همچنین امکان تغییرات مختلف با استفاده از بخش تنظیمات گوگل مپ میسر می باشد .

شرکت طراحی سایت پزشکی وبینو ، با دانشی وسیع و به روز در زمینه ثبت مکان کسب و کار شما در نقشه گوگل و طراحی وب ، می توانید به بهترین شکل در بازدید تجارت شما ، تاثیرگذار باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه ، وبینو را دنبال کنید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.