متخصص سئو

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
متخصص سئو

متخصص سئو؛ فردی است که توانایی های بسیار بالایی در راستای بهینه سازی یک سایت در جهت رتبه بندی بهتر آن توسط موتورهای جستجو و الگوریتم های تعریف شده در آن، داشته باشد. یک متخصص سئو و یا یک سئو کار حرفه ای وردپرس در واقع با انجام، پیاده سازی و تکرار یک سری فعالیت های قانونمند، می تواند به دیده شدن یک سایت توسط موتورهای جستجو و به تبعیت از آن، دیده شدن توسط کاربران متفاوت کمک کند.

مهارت سئو

سئو (Search Engine Optimization) که به طور مخفف SEO نامیده می شود، در سال های اخیر این نام به Search Experience Optimization تغییر پیدا کرده است که در واقع با هدفِ امروزه ی موتورهای جستجو، که بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو و مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان می باشد، همسو شده است. یکی از شناخته ترین موتورهای جستجو گوگل می باشد که امروزه کاربران گوناگون در راستای رسیدن به نتایج دلخواهشان از آن استفاده می کنند. موتورهای جستجو به طور پیش فرض دارای الگوریتم هایی می باشند که براساس تعاریفی که روی آنان کد گذاری شده است به تحلیل رفتار کاربران می پردازند. آنچه در تصمیم گیری موتورهای جستجو برای نمایش نتایج جستجو بسیار تاثیرگذار است، از یک طرف همین الگوریتم ها و از طرفی دیگر مسیر و حرکتی است که خودِ کاربران در راستای رسیدن به نتایج ِ دلخواه خود می پیمایند.

در واقع مهارت سئو به معنای این است که،  متخصص سئو توانایی لازم برای رساندن یک سایت به جایگاهی که از طریق آن مورد توجه موتورهای جستجو و کاربران قرار بگیرد و به ایده آل ترین حالت ممکن (قرار گرفتن در اولین لینک) دسترسی پیدا کند را داشته باشد. تعداد دفعاتی که یک سایت توسط افراد گوناگون مورد بررسی قرار می گیرد و حتی مدت زمانی که آنان در یک سایت سپری می کنند، به خودی خود می توانند از جمله مهم ترین ویژگی هایی باشند که سایت را به اولین لینک نتایج جستجو برسانند. به طور کلی مهارت سئو براساس رقابت ایجاد شده است. موتورهای جستجو نیز در هنگام تحلیل سایت ها به مقایسه آنان با رقبای آنها از طریق الگوریتم های خود می پردازد. بنابراین می توان گفت سئو، برنده شدن در رقابت با رقیبان می باشد و هرچه در پیاده سازی اصول سئو قدرتمندتر باشید، به پیروزی بیشتر نزدیک خواهید شد. امروزه طراحی سایت صنعتی برای هر کسب و کاری بسیار ضروری می باشد .

متخصص سئو
متخصص سئو

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال و یا Digital Marketing به نوعی از بازاریابی گفته می شود که در بستر اینترنت و با استفاده از فضای مجازی صورت می گیرد. به طور کلی بازاریابی در صورتی می تواند موثر واقع شود که در محیطی که افراد بسیاری با آن سروکار دارند، انجام بشود تا افراد گوناگونی بتوانند در تعامل با آن قرار بگیرند. امروزه فضای مجازی به گونه ای وسعت پیدا کرده است که افراد بسیاری در سنین متفاوت، وقت زیادی را در این محیط سپری می کنند. به همین دلیل بازاریابی در این محیط می تواند یکی از شرایط دیده شدن کسب و کار شما توسط افراد گوناگون را محیا کند. بازاریابی به طور کلی به دو صورت سنتی و دیجیتال قابل انجام می باشد. اگر بازاریابی به صورت سنتی انجام شود، می تواند شامل مواردی از قبیل تبلیغات، بنر، آگهی و یا از قبیل آنان باشد که هدف خاصی در آن تعریف نشده و گروه خاصی برای کسب و کار تعیین نشده اند. عموما این نوع از بازاریابی می تواند دارای هزینه بالایی باشو و حتی گاهی چندان تاثیرگذار نیز نباشد.

در مقابل،  بازاریابی دیجیتال به نوعی از بازاریابی گفته می شود که با استفاده از فضای مجازی و با تعیین و هدف گذاری گروه خاصی انجام می شود. این نوع بازاریابی عموما نتلیج بهتری نسبت به بازاریابی سنتی خواهد داشت و دارای هزینه پایین تری نیز می باشد. از ویژگی های مهم این روش هدف گذاری و برنامه ریزی دقیقی می باشد که از ملزومات استفاده از بازاریابی دیجیتال می باشد. بازاریابی دیجیتال هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین قابل انجام می باشد. که در هر دو صورت می تواند نتایج بسیار مفیدی تولید کند. اما به طور کلی برای تعیین نوع بازاریابی از قبیل دیجیتال و یا سنتی، نوع کسب و کار شما و همچنین گروهی که به عنوان هدف برای کسب و کار خودتان تعیین می کنید، بسیار با اهمیت می باشند. امروزه وجود سایتی بروز و کاربرپسند برای هر کسب و کاری از ملزومات می باشد زیرا می تواند به دیجیتال مارکتینگ صنعتی هر کسب و کاری کمک بسیاری بکند .

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

سئو کار به انگلیسی

سئو کار در واقع متشکل از دو واژه سئو و کار می باشد که اگر بخواهیم به همین شیوه معادل انگلیسی آن را بیان کنیم به صورت SEO Work  بیان خواهد شد. زمانیکه از واژه سئو کار استفاده می شود در واقع از شخصی مسلط بر قوانین سئو برای افزایش بازدید یک سایت، صحبت کرده ایم. یک سئو کار با دانستن قوانین و یک سری فعالیت های برنامه ریزی شده براساس قوانینِ الگوریتم های موتورهای جستجو، تلاش می کند که یک سایت بتواند توسط موتورهای جستجو دیده شود. دیده شدن یک سایت توسط موتورهای جستجو و قرار گرفتن آن در نتایج جستجو، نشان دهنده ی پیاده سازی قوانین سئو براساس الگوریتم های گوگل بر روی آن سایت می باشد.

هرچه یک سئو کار در فعالیت و تخصص خود توانایی بالاتری داشته باشد، قطعا می تواند به شیوه بهتر و مفیدتری به دیده شدن سایت شما کمک بکند. قوانینی که به طور پیش فرض بر روی الگوریتم های موتورهای جستجو قرار داده شده اند، قابل تغییر و بروزرسانی می باشند. بنابراین یک سئو کار باید براساس قوانین این الگوریتم ها مدام در حال بروزرسانی سایت و فعالیت های انجام شده روی آن اشد که بتواند به بهترین نتایج از نظر دیده شدن توسط کاربران بپردازد. برای آشنایی یا سئوکار حرفه ای در تهران ، وبینو را دنبال کنید .

سئو کار به انگلیسی
سئو کار به انگلیسی

استخدام متخصص سئو

هر کسب و کاری برای دیده شدن در بستر اینترنت و یا فضای مجازی نیاز به تبلیغات دارد. در واقع سئو اگر به درستی انجام بشود، موجب پیروزی شما در رقابت با رقیبان شما خواهد شد و نتیجه آن، دیده شدن سایت شما توسط کاربران بیشتری است. بنابراین همه کسب و کارهایی که در بستر فضای مجازی انجام می شوند نیاز به سئو خواهند داشت. گاهی افراد به اندازه کافی دارای توانایی لازم برای تشخیص یک سئو کار خبره در راستای رسیدن به اهدافشان می باشند. در این صورت با مد نظر قرار دادن تمام ویژگی های یک سئو کار، آن را انتخاب می کنند و از توانایی های آن برای رسیدن به بازدید بالاتر استفاده می کنند.

اما اغلب افراد دارای دانش کم تری برای شناخت و تشخیص یک سئو کار متخصص و کار بلد می باشند، بنابراین پیشنهاد می شود که این افراد حتما از مشاورین موجود در این زمینه برای استخدامِ متخصص سئو استفاده بکنند. نکته بسیار با اهمیت در زمینه استخدام یک سئو کار متخصص و حرفه ای این است که، رسیدن به صفحه اول نتایج جستجو توسط موتورهای جستجو و قرار گرفتن در لینک اول، به هیچ عنوان تضمینی نمی باشد. و اگر با چنین شرایطی مواجه بشوید، می توانید به توانایی و تخصص آن فرد شک کنید!!

استخدام متخصص سئو
استخدام متخصص سئو

چگونه کارشناس سئو بشویم ؟

امروزه یک متخصص سئو با داشتن توانایی های لازم در جهت کمک به بازدید بیشتر یک سایت، می تواند بهترین شرایط شغلی را برای خود فراهم کند. زمانیکه از یک متخصص سئو صحبت می کنیم، منظور فردی است که در زمینه سئو تکنیکال، تولید محتوا و لینک سازی دارای مهارت بالایی باشد. این 3 ویژگی در کنار هم تعریفی از یک متخصص سئو می باشد که نشان دهنده ی مثلث سه ضلعی سئو می باشد.

امروزه اغلبِ افراد به دنبال سئو کاری هستند که علاوه بر داشتن ویژگی های سه گانه مثلث سئو، ویژگی هایی از قبیل:

  • مسلط بر شناخت و آنالیز کلمات کلیدی
  • مسلط بر سئو وردپرس
  • مسلط به گرافیک
  • مسلط بر هدایت پروژه با توجه به KPI های سئو
  • مسلط بر انواع الگوریتم های پیاده سازی روی موتورهای جستجو
  • مسلط بر تمام موتورهای جستجو و ساختار آنان و …

را دارا باشند. اما توجه به این نکته ضروری است که چنین انتظاراتی از یک متخصص سئو می تواند آن را برای ادامه فعالیت خود دل سرد بکند. زیرا برای یک متخصص سئو تنها داشتن ویژگی های سه گانه مثلث سئو الزامی می باشد و مابقی این ویژگی ها تخصص هایی می باشند که هر کدام در حوزه ای متفاوت و توسط متخصان خودشان مدیریت خواهند شد.

کارشناس سئو
کارشناس سئو

کارشناس سئو به انگلیسی

کارشناس سئو یا SEO Expert به فردی گفته می شود که دارای ویژگی هایی از قبیل لینک سازی، تولید محتوا و سئو تکنیکال باشد. این سه ویژگی در کنار هم و مهارت پیدا کردن در آنان، می تواند تعریفی درست از یک متخصص و یا کارشناس سئو باشد.

مهارت های متخصص سئو

یک متخصص سئو باید به طور کلی بتواند لینک سازی، تولید محتوا و سئو تکنیکال را به درستی پیاده سازی و اجرا کند تا از این طریق بتواند به دیده شدن سایت شما کمک بکند. هرچه یک متخصص سئو کلمات سخت تر و پیچیده تری را  سئو کرده باشد، می توان بیشتر به توانایی های آن ایمان پیدا کرد. به طور کلی تجربه و سابقه یک متخصص سئو می تواند از مهم ترین ویژگی هایی باشد که براساس آنان یک سئو کار حرفه ای تشخیص داده بشود.

سئو به طور دقیق قابل تضمین نیست، بنابراین اگر شخصی به عنوان یک متخصص تضمینی برای قرار گرفتن در صفحه اول و به خصوص لینک اول برای شما در نظر گرفت، نباید به آن اطمینان کرد. تنها تضمینی که یک متخصص سئو می تواند به شما بدهد، قرار گرفتن حداقل نیمی از کلمات کلیدی در صفحه اول موتورهای جستجو می باشد.

در ادامه توجه شما را به تماشای ویدئویی در ارتباط با متخصص سئو جلب می نمائیم .

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.