?>

مهارت های متخصص سئو

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
مهارت های متخصص سئو

مهارت های متخصص سئو ؛ بسیار تخصصی و با اهمیت می باشند و به همین دلیل است که بروزرسانی اطلاعات یک سئوکار حرفه ای در تهران در مدت زمان کم ، حائذ اهمیت می باشد . امروزه دیجیتال مارکتینگ از حوزه های بسیار پر در آمدی می باشد که افراد زیادی به واسطه طرفداران زیادی که برای این نوع کسب و کار وجود دارد به آن جذب شده اند . این نوع فعالیت ها به دلیل اینکه در دانشگاه ها و مراکز علمی به صورت آکادمیک آموزش داده نمی شود ، طرفداران خود را به یادگیری خود آموز و همچنین استفاده از منابع باز در بستر اینترنت و کسب مهارت توسط کار آموزی در بخش های گوناگون این حوزه وادار کرده است . یکی از بهترین و ریشه ای ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ ، سئو می باشد . سئو در واقع مهم ترین و اصلی ترین بخش هر سایت و یا به عبارتی هر کسب و کاری می باشد و به نوعی می تواند به ارتقا هر تجارتی برای بهتر دیده شدن و کسب درآمد بیشتر کمک بکند . یک متخصص سئو نیاز به دانش اولیه ای می باشد که در ادامه به بررسی آن پرداخته می شود .

سئو چیست ؟

سئو به معنای بهینه سازی یک سایت برای موتورهای جستجو می باشد . اگر بخواهیم به شکل ساده تری بیان کنیم ، یک سایت برای دیده شدن و کسب امتیازات بهتر توسط موتورهای جستجو باید اصولی در آن رعایت شود که این اصول براساس الگوریتم های موتورهای جستجو قابل تعیین می باشند و در بازه زمانی کوتاهی بروز رسانی می شوند . زمانیکه یک سایت بتواند با پیاده سازی و اجرای برخی قواعد منظم و انجام اصولیِ آنان افراد بیشتری را در تعامل با خود قرار دهد ، مطمئنا می تواند از امتیازت بیشتری در برخوردار باشد .

یک متخصص سئو باید بتواند به بازدید بیشتر یک سایت کمک بکند زیرا می توان سئو را به نوعی شکل جدیدی از بازاریابی سنتی بدانیم که امروزه به شکل دیجیتال در حال انجام می باشد . در گذشته هر کسب و کاری برای دیده شدن نیاز به تبلیغات داشت و این تبلیغات به شیوه سنتی و با رایج ترین شکل آن به صورت بیلبورد ، پخش تراکت و … انجام می شد . امروزه گسترش فضای مجازی و بستر اینترنت فضایی را ایجاد کرده است که افراد گوناگون بتوانند به صورت هدفمند این تبلیغات را به انجام رسانده و به پیشرفت کسب و کار خود کمک بکنند . سئو اگر به درستی انجام بشود ، می تواند به پیشرفت تجارت شما کمک بسیاری بکند .

سئو چیست ؟
سئو چیست ؟

شروع کار سئو

در بهینه سازی یک سایت موارد بسیار با اهمیتی وجود دارد که توجه به آنان بسیار ضروری می باشد . اما به طور کلی می توان چنین بیان کرد که برای انجام اصول سئو برای هر سایتی 3 بخش اصلی وجود دارد که اگر هر کدام با دقت و به صورت کاملا اصولی و با قاعده پیاده سازی بشوند ، می توانند در ارتقا یک سایت از نظر رتبه بندی نتایج موتورهای جستجو دارای بیشترین تاثیر باشد . برای انجام سئو 3 بخش زیر دارای بیشترین اهمیت می باشند .

 • بخش فنی سایت

در بخش فنی یک سایت دیگر جنبه های محتوایی مورد توجه قرار نمی گیرد ، بلکه در این بخش تمام عناصر غیر محتوایی مورد بررسی قرار می گیرد و در واقع کاربرپسندانه بودن سایت شما برای مخاطبان است که در این قسمت بسیار مورد تحلیل قرار می گیرد . هرچه سایت شما با سرعت بیشتری باز بشود و همچنین در نسخه موبایل دارای شکل و ظاهر مناسب تری باشد ، قطعا برای مخاطبان شما جذاب تر بوده و همچنین می تواند در رتبه بندی موتورهای جستجو دارای امتیاز بهتری باشد .

بخش فنی سایت
بخش فنی سایت

 

 • سئو داخلی سایت

سئو داخلی در واقع به محتوای سایت شما و همچنین بهینه سازی آنان برای موتورهای جستجو گفته می شود . منظور از بهینه سازی محتوا ، استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای سایت شما ، استفاده از لینک های داخلی و … می باشد که کمک می کند موتورهای جستجو بتوانند سایت شما و صفحات مختلف آن را در ترافیک صفحات دیگر قرار داده و موجب دیده شدن و رقابت آنان با یکدیگر برای کسب رتبه بهتر قرار دهد .

سئو داخلی سایت
سئو داخلی سایت

 

 • سئو خارجی سایت

سئو خارجی بیشتر به لینک های خارجی و استفاده از سایت شما در سایت های دیگر و لینک دهی به آن گفته می شود که هرچه با دقت و تمرکز بیشتری انجام بشود ، می تواند به بهبود سایت شما کمک بیشتری بکند . منظور از سئو خارجی تدوین استراتژی برای برندینگ برای موتورهای جستجو نیز می باشد که کمک می کند موتورهای جستجو به سایت شما به عنوان یک منبع درست ، اعتماد کند و در تلاش برای رتبه بندی آن در میان سایت های دیگر باشد .

سئو خارجی سایت
سئو خارجی سایت

 

مهارت های مورد نیاز سئو

یک متخصص سئو باید دارای دانش اولیه ای باشد که بتواند کار خود را آغاز کرده و در تلاش برای بهبود شرایط یک سایت باشد . اما در ارتباط با یک متخصص سئو آنچه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد ، توجه به این نکته است که چنین افرادی نیاز دارند که دانش خود را روز به روز در قالب حوزه فعالیت خود و حتی در زمینه های دیگر گسترش داده و بروزرسانی بکنند . امروزه وجود اینترنت و گسترش نوآوری شرایطی را فراهم کرده است که افراد در هر لحظه باید به دنبال بسط اطلاعات خود باشند .

یک متخصص سئو به طور کلی باید دارای ویژگی های زیر باشد :

 • آشنایی با بخش فنی سایت
 • آشنایی یا سئو داخلی سایت
 • آشنایی با سئو خارجی سایت
 • داشتن تفکر انتقادی
 • داشتن مهارت فن بیان
 • داشتن مهارت در زمینه مارکتینگ
 • داشتن مهارت تجزیه و تحلیل
 • داشتن مهارت کد نویسی سایت
مهارت های مورد نیاز سئو
مهارت های مورد نیاز سئو

چگونه سئو کار شویم ؟

هر فردی حتی با دانشی بسیار اندک در زمینه کسب و کار اینترنتی می تواند به ساده ترین شکل متوجه بشود که در حال حاضر دیجیتال مارکتینگ از بهترین و پر کاربردترین انواع کسب و کارهایی می باشد که برای بسیار از افراد جاذبه ایجاد کرده است . در بحث دیجیتال مارکتینگ ، سئو دارای بیشترین ارزش می باشد و به تنهایی بخش بسیار اعظمی از این حوزه را فرا گرفته است ، به طوریکه امروزه می تواند از پر در آمدترین مشاغل به حساب بیاید و برای افرادی که دارای این مهارت می باشند ، بیشترین میزان استخدام مشاهده خواهد شد . شاید برای بسیاری از افراد همچنان شناخت سئو دارای ابهاماتی باشد و نتوانند این حوزه را به درستی برای خود تحلیل بکنند ، اما آنچه لازم به ذکر می باشد چگونگی تبدیل به یک سئوکار می باشد و نیاز است بدانیم برای چنین مهارتی نیاز به آموزش چه مواردی داریم ؟

یک متخصص سئو باید دارای دانشی اولیه در زمینه های گوناگون باشد و این دانش ها عبارتند از :

 • یادگیری و تسلط بر نحوه عملکرد موتورهای جستجو
 • افزایش مهارت های شخصی
 • تحلیل رقبا
 • بروزرسانی بهینه سازی سایت
 • بررسی عملکرد سئو به طور روزانه
 • توانایی آموزش مهارت های سئو
چگونه سئو کار شویم ؟
چگونه سئو کار شویم ؟

کار متخصص سئو چیست ؟

یک متخصص سئو باید به طور کلی بتواند لینک سازی ، تولید محتوا و سئو تکنیکال را به درستی پیاده سازی و اجرا کند تا از این طریق بتواند به دیده شدن سایت شما کمک بکند . هرچه یک متخصص سئو کلمات سخت تر و پیچیده تری را  سئو کرده باشد ، می توان بیشتر به توانایی های آن ایمان پیدا کرد . به طور کلی تجربه و سابقه یک متخصص سئو می تواند از مهم ترین ویژگی هایی باشد که براساس آنان یک سئو کار حرفه ای تشخیص داده بشود .

سئو به طور دقیق قابل تضمین نیست ، بنابراین اگر شخصی به عنوان یک متخصص تضمینی برای قرار گرفتن در صفحه اول و به خصوص لینک اول برای شما در نظر گرفت ، نباید به آن اطمینان کرد. تنها تضمینی که یک متخصص سئو می تواند به شما بدهد ، قرار گرفتن حداقل نیمی از کلمات کلیدی در صفحه اول موتورهای جستجو می باشد .

کار متخصص سئو چیست ؟
کار متخصص سئو چیست ؟

سئو یا برنامه نویسی

یک برنامه نویس سایت با استفاده از برنامه نویسی می تواند یک سایت را ایجاد کند . طراح سایت با استفاده از کدهایی که برنامه نویسان ایجاد کرده اند ، می توانند سایت را طراحی کرده و شکل مناسبی برای آن ایجاد بکنند . متخصص سئو نیز با مهارت خود ، تلاش می کند با بهینه سازی محتوای سایت به رتبه بندی سایت توسط موتورهای جستجو کمک بکند . این 3 فرد و همچنین شغل آنان دارای رابطه تنگاتنگی می باشد و به هیچ عنوان نمی توان یکی را بر دیگری برتر دانست ، زیرا فعالیت انجام شده توسط این 3 فرد به طور کلی مکمل یکدیگر می باشد و وجود هر کدام برای دیگری بسیار ضروری می باشد .

درآمد هر کدام از این افراد با توجه به حوزه کاری آنان و همچنین میزان مهارت آنان در زمینه کاری بسیار متفاوت می باشد و همچنین متغیر !

امروزه طراحی سایت و تمام زمینه های کاری مرتبط با آن دارای بیشترین درآمد و کاربرد در دنیای امروز می باشند . دیجیتال مارکتینگ صنعتی و طراحی سایت صنعتی از پر درآمد ترین حوزه های کاری می باشند .

سئو یا برنامه نویسی
سئو یا برنامه نویسی

استخدام سئو کار مبتدی

یک سئوکار برای تبدیل شدن به یک فرد متخصص و با تجربه ، نیاز به دانش و همچنین تجربه کاری در فضای حقیقی و با پروژه های واقعی را دارد . به همین دلیل است که برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای دوره های کارآموزی در این زمینه بسیار با ارزش می باشد ، زیرا به واسطه این دوره ها شما می توانید در فضایی کاملا واقعی تجربه طراحی سایت و انجام اصول سئو را تجربه کنید و به دانش خود بیافزائید .

طراحی سایت پزشکی وبینو ، با داشتن سابقه ای درخشان در زمینه طراحی وب سایت ها می تواند شما را به بهترین شکل در این زمینه کمک بکند . برای دریافت اطلاعات بیشتر ، با وبینو در ارتباط باشید .

استخدام سئو کار مبتدی
استخدام سئو کار مبتدی

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

?>